З матеріалів атестаційної експертизи рівня освітньої діяльності ( 11.04 - 15.04.2016)
КРОЛЕВЕЦЬКА РАЙОННА СТАНЦІЯ ЮНИХ ТЕХНІКІВ
Комунальний заклад Кролевецької районної ради Сумської області
1.Загальний стан території, будівель та приміщень
Комунальний позашкільний навчальний заклад Кролевецької районної ради «Кролевецька районна станція юних техніків» – є юридична особа і діє на підставі Статуту, що розроблений відповідно до Конституції України, Закону України «Про освіту», Закон України «Про позашкільну освіту», Положення про позашкільний навчальний заклад. Попередня експертна атестація діяльності Кролевецької районн
ої станції юних техніків у 2006 року визнала рівень діяльності навчального закладу як достатній.
Позашкільний заклад розпочав свою діяльність у вересні 1974 року.
Всі споруди– власні, дерев'яно–цегляні, пристосовані до проведення позашкільного навчання учнів міста та району.
Корисна площа всіх приміщень -
Площа земельної ділянки -
Центральне приміщення №1 за адресою: (пр.Миру, 27), експлуатується як позашкільний навчальний закдад з 1987 року, має 3 будівлі, (площа-
§ кабінет директора;
§ методичний кабінет;
§ кабінет психолога;
§ кабінет інформаційних технологій;
§ кабінет художньої кераміки;
§ кабінет народної творчості;
§ кабінет художньої обробки деревини
§ лабораторія авіамоделювання (вільно літаючі моделі);
§ лабораторія автомоделювання;
§ лабораторія радіоконструювання;
§ лабораторія картингу;
§ колективна радіостанція;
§ автотраса;
§ виставкова зала;
§ зала проведення масових заходів.
Будівля №3 з 2001 року не використовується , стан її аварійний.
Приміщення № 2 за адресою (вул. Зелінського, 19) має 2 будівлі – використовується з 2015року.
Має площу: загальну 315м2, корисну
§ автоклас;
§ радіоклас;
§ лабораторія авіамоделювання;
§ лабораторія судномоделювання;
§ кабінет художньої обробки деревини;
§ механічна майстерня
Всі споруди та приміщення Кролевецької районної станції юних техніків забезпечують умови для організації навчально-виховного процесу, за державними санітарними правилами і нормами, відповідають завданням реалізації позашкільної освіти
У наявності :
- - автономне водяне опалення ;
- - водопостачання ;
- - пожежна та охоронна сигналізація;
- - захисні електричні пристрої ;
- - примусова вентиляція ;
- - заземлення електрообладнання ;
- - металеві сейфів для зберігання матеріальних цінностей ;
- - вогнегасники;
- - медичні аптечки;
- - спецодяг.
Для здійснення навчально-виховного процесу в окремих гуртках: «Сам собі майстер», «Умілі руки», «Виготовлення іграшок-сувенірів», «Основ інформатики» у 2015-2016 н.р. залучені навчальні бази Кролевецьких шкіл: спеціалізованої №1, загальноосвітньої I-IIIст. № 2, №5, Реутинської, Алтинівської, Литвиновицької ЗОШ- I-IIIст. , дошкільних навчальних закладів №№7,10,11, Кролевецького ЦРДІ.
Робота гуртків при школах регламентується домовленістю «Про здійснення навчально-виховного процесу» між адміністрацією школи в особі директора з одного боку і директора станції юних техніків з іншого.
Навчальні кімнати закладу відповідають державним санітарним правилам і нормам, відремонтовані і обладнані у відповідності до профілю роботи гуртків та до напрямів діяльності, яка в них здійснюється. Щорічно проводиться поточний ремонт, підтримується естетичного оформлення кабінетів, їх озеленення кімнатно-декоративними рослинами.
У відповідності до наказу МОН України № 5 від 08.01.2002 "Про затвердження Типових переліків навчально-наочних посібників і технічних засобів навчання для науково-технічних позашкільних навчальних закладів системи Міністерства освіти і науки України" робочі місця навчальних кабінетів повністю відповідають даним вимогам.
Всі навчальні кабінети станції юних техніків забезпечені необхідними комплектами меблів з урахуванням вікових особливостей вихованців відповідно до типових норм, засобами пожежогасіння. Освітлення відповідає нормам.
Забезпеченість необхідним обладнанням, інструментами, матеріалами становить 80% відповідно до вимог навчальних програм.
При підготовці та під час проведення занять керівники гуртків використовують наявні сучасні технічні засоби навчання: комп’ютери, сканери, телевізійне та звукове обладнання, копіювальну техніку.
У коридорах розміщені: розклад занять гуртків, куточки державної символіки, стенди інформації, охорони життя, психологічної служби. Особливою прикрасою є фотостенди історії нашого позашкільного року та досягнень його вихованців.
Педагогічний колектив постійно підтримує стан матеріально-технічної бази закладу, працює над її вдосконаленням . Невід'ємною частиною діяльності є заходи по економному використанню енерго-тепло-ресурсів
2. Стан матеріально-технічного забезпечення навчальних кабінетів, лабораторій, майстерень
Навчальні кабінетах та лабораторії Кролевецької СЮТехніків забезпечені відповідно до профілю гуртків верстатним та електроінструментом,слюсарним та столярним інструментом, радіотехнічним та паяльним обладнанням, передавально-приймальною апаратурою, наочними посібниками та матеріалами.
Заклад має:
· 8 обладнаних технічних лабораторій: (автомоделювання, авіамоделювання (кордові моделі), авіамоделювання (вільно літаючі моделі), судномоделювання, картингу, радіоконструювання, радіоспорту, колективної радіостанції (UT4AXX).
· 6-навчальних кабінетів: (інформаційних технологій, художньої кераміки, художньої обробки деревини, цифрового фото, народної творчості, творчості молодших школярів )
· методичний кабінет
· автоклас
· автотрасу (довжиною 28м.)
Для успішного проведення навчального процесу у закладі збереглись і постійно підтримується у робочому стані основні засоби матеріального забезпечення :
· Верстати металообробні – токарні- 8шт, фрезерувальні-6шт, свердлильні -6шт, заточні- 10шт.
· Верстати деревообробні – токарні- 4. Строгальні – 2.
· Зварювальні апарати – 2
· Печі нагрівальні- 3
· Електролобзики - 4
· Радіостанції – 5
· Автобомілі карти - 5
· Автомобілі - 2
Автобус - 1.
У кожному гуртку в наявності широкий вибір методичної, профільної і довідкової літератури, добірки тематичних, дидактичних та інших матеріалів відповідно до навчально - виховних програм.
Керівниками гуртків та вихованцями широко практикується застосування інтернет-ресурсів:
· використання інтерактивного навчання (Інтернет).
· використання засобів комп’ютерної техніки для виготовлення креслення монтажних плат радіоелектронних пристроїв,
· застосування комп’ютерних програм для навчання керування авіамоделями.
3. Стан забезпечення комп’ютерною технікою навчання та ефективність їх використання. Наявність та дієвість веб-сайту закладу.
Кролевецька района станція юних техніків ще у 1988 році першою в районі отримала для навчання 4 комп'ютери «Електроніка-001». У 1992 році було поставлено інструментальний комплекс «Пошук -1» у кількості 13 шт. з яких 3 комп. використовується і на даний час у гуртку «Цифрового фото».
Нинішній комп'ютерний клас був отриманий за програмою МО України компютеризації навчальних закладів та обладнаний у 2006 році.
Навчальний клас включає в себе 11 персональних комп'ютерів, з них:
- 10 - (учнівських) класу «Celeron 336» (оперативна пам’ять 256 Мб) ;
· 1 – ( учителя) «Рentium 4» (розмір оперативної нам'яті 512 Mб).
· 11- моніторів LG CD 17’’;
· лазерний багатофункціональний пристрій «Xerox».
На всіх комп'ютерах встановлено ліційзійне програмне забезпечення фірми Microsoft –Windows XP та Microsoft Office 2003.
З 2008 року клас підєднано до мережі Інтернет.
На базі класу працює гурток «Інформаційних технологій» керівник з 1999 року- Марій В.В. де навчається 30 учнів за навчальною програмою МО України, 2012 р.
Матеріальна база гуртка дозволяє проводити семінарські заняття для педагогів району, слухачів курсів підвищення кваліфікації Сумського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних кадрів , студентів консультативного пункту СумДУ.
У рамках проекту «Відкритий світ інформаційних технологій» міжнародної програми Microsoft Unlimited Potencial (навчання у навчальних центрах) організовано курси підвищення комп’ютерної освіти серед населення в галузі інформаційних технологій.
Кролевецька районна станція юних одна з перших освітніх закладів району створила власні профілі в мережі інтернет: має Web-сай SUTEXKR.UCOZ.UA та сторінку у Фейсбук. У цих засобах масових інформацій дуже детально висвітлюється діяльність юних техніків кролевеччини: повсякденне життя, досягнення та плани.